14-01-2016, 16:36 | Автор: sercel | Категория: Разное

 

Голкотерапія

Голкотерапія є одним з видів рефлексотерапии, в основі якої лежить рефлекторний вплив крапок акупунктури на різні відділи центральної нервової системи. Одночасно реєструється активація центральних механізмів адаптації й нормалізація взаємин нейромедиаторних систем, що, у свою чергу, сприяє нормалізації процесів гальмування й порушення в центральній нервовій системі.

Щоб одержати в певних акупунктурних крапках достатню різницю електричних потенціалів, сеанс голкотерапії обов'язково проводиться із застосуванням золотих і срібних голок. На уведені в тіло золотих голках потенціал в 6,5 разів вище, ніж на срібні. За рахунок створення на тілі людини різниці потенціалів відбувається «стирання» у пам'яті «рефлексу курця».

Паління - це придбаний рефлекс. Він як би «записаний» у людини в певній структурі головного мозку - «центрі курця». І якщо стерти цей запис, то з'являється повна байдужність до паління, таке ж як у людини, що ніколи в житті не курив. А якщо ні «рефлексу курця», те немає й бажання курити. Приведемо приклад.

Пацієнт С. 44 роки. Звернувся зі скаргами на виражену залежність до паління (понад три пачки міцних сигарет у день). С. переніс сложнейшую операцію по заміні посудин спадної частини аорти й стегнових артерій (шунтування). На думку хірургів, що спостерігають, продовження паління для нього смертельно небезпечно, тому що через це буде прогресувати порушення прохідності крові по посудинах. Незважаючи на смертельну погрозу, самостійно відмовитися від паління С. не міг. Крім того, з 30 років у С. спостерігалися запої до 2 тижнів з вираженим похміллям. У віці 36 років бізнес, яким він займався, і наполегливі прохання близьких змусили його пройти антиалкогольне лікування.

Коло спілкування, інтерес до психоактивним речовин і матеріальні можливості в цей період дозволили йому пристраститися до кокаїну. Неодноразово вдавався до допомоги наркологів для подолання тривоги, депресії й безсоння, викликаних кокаїном, але надалі став нерідко компенсувати ці стани героїном, галлюциногенами й эфедроном, ставши по суті полінаркоманом. Неодноразово проходив лікування в наркологічних клініках. Відзначався період неконтрольованих азартних ігор з величезними грошовими боргами.

Останні 2 роки алкоголь і наркотики пацієнт не вживав і не грав (багато в чому заслуга родичів), але доза сигарет автоматично збільшилася: сигарету з рота не виймав. Спроби самостійної відмови від паління приводили, за його словами, до «божевілля».

Комплексне лікування з никотинозаместительной терапією, рефлексотерапией, психотерапією, спрямоване на зміцнення мотивації відмови й віри у власні сили, використання психотропних препаратів і спеціальних програм з ефектом 25 кадру дозволили досягти стійкої ремісії. Спостерігається біля року. За цей період судинні порушення не наростали.

скачать dle 12.1

Просмотров: 0  |  Комментариев: (0)  |  Нашли ошибку?
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.