14-01-2016, 12:11 | Автор: sercel | Категория: Другое

 

Аномалії рефракції

Однією з найбільш частих причин порушення зору є аномалії рефракції - короткозорість, далекозорість, астигматизм ока. Аномалії рефракції виправляють за допомогою засобів оптичної корекцiї (окуляри, контактні лінзи). У ряді випадків, наприклад, при косоокості, зниження зору може відбуватися без видимих анатомічних причин. Різке зниження зору, аж до практичної сліпоти, спостерігається при помутнінні оптичних середовищ ока - рогівки і кришталика. Операції пересадки рогівки і видалення каламутного кришталика часто повертають зір. До стійкому зниженню зору і невиліковної сліпоти можуть призводити різноманітні захворювання сітківки та зорового нерва запального і атрофічного характеру, а також глаукома. При всіх перерахованих захворюваннях особливо важливі рання діагностика і своєчасне активне леченіе.Нарушенія функції зору можуть бути пов'язані з різними ушкодженнями органа зору і його призводять шляхів, запальними процесами ока та його оболонок а також різних структур головного мозку.

Офтальмологія - область клінічної медицини, що вивчає захворювання очного яблука і його придатків (повіки, слізні органи і слизиста оболонка - кон'юнктива), клітковини, навколишнього очей, і кісткових структур, що утворюють очницю. Знайомство з своєрідністю будови і розвитку, функцією органу зору, а також з першими ознаками очних захворювань, допоможе своєчасно звернутися по кваліфіковану допомогу, а у деяких випадках надати її собі самому з тим, щоб зберегти унікальний по значущості орган-чуття, що дає нам 80% інформації про навколишній світ.

Надзвичайно велике число нозологічних форм очної патології. Така різноманітність пов'язана з участю у формуванні органу зору самих різних тканин і клітинних елементів, особливостями кожного освіти і кожної оболонки окремо, великою пошкоджуваності очі зовнішніми і внутрішніми чинниками. Одні хвороби зустрічаються досить часто, добре знайомі не тільки лікарям інших спеціальностей, але навіть широким верствам населення (такі, як кон'юнктивіт, ячмінь, короткозорість і деякі інші), з іншими частіше стикається очний лікар і для їх розпізнавання потрібні спеціальні прийоми діагностики. Деякі зміни органу зору є природженими або в своєму розвитку відрізняються хронічною течією, приводячи в результаті до різкого погіршення зорових функцій, що носить нерідко необоротний характер. До таких процесів відносяться аномалії оптичного апарату ока (короткозорість, далекозорість, астигматизм, кератоконус, анізометропія), погіршення прозорості светопроводящая структур очного яблука (більмо рогівки, катаракта, деструкція склоподібного тіла), трофічні вікові і спадкові захворювання сітківки (атеросклеротичні вікові дистрофії сітківки, пігментна дегенерація сітківки). Функції органу зору можуть страждати внаслідок перенесених неврологічних захворювань (спадна атрофія зорових нервів), цукрового діабету (діабетична ретинопатія, рецидивуючий гемофтальм), гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, ниркової патології та патології вагітності, захворювань крові. Організм людини - єдине ціле. Тому крім ізольованої очної патології орган зору піддається зміні, при багатьох загальних та системних захворюваннях порушуються його функції.

скачать dle 12.1

Просмотров: 0  |  Комментариев: (0)  |  Нашли ошибку?
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.